تبلیغات
داستان عاشقانه
داستان عاشقانه
عشق یعنی تکه دادن به دیوار تنهای وتنهاماندن 
قالب وبلاگ
لوگو دوستان

فانی فان

نویسندگان
نظر سنجی
نظر شما درمورد این وب چیست؟

پیوندهای روزانه

سؤال اول: آیا یك هدف مشترك را در زندگی دنبال می كنید؟اهمیت این سؤال در چیست و چرا تا این حد مهم است؟ بگذارید آن را به گونه ای بهتر طرح كنیم. اگر 20 تا 30 سال از ازدواج شما می‏گذرد تمام این مدت چه طرح و برنامه ای برای زندگی خود داشته اید؟ چرا كه طی این سالها، مدت زمان طولانی برای با هم بودن و زندگی كردن در كنار یكدیگر داشته اید. برنامه هایی نظیر: مسافرت، غذا خوردن و پیاده روی با یكدیگر؟ آیا چیزی فراتر از آن، شما نیاز به چیزی عمیق تر و پر معناتر دارید و آن چیزی جز یك هدف مشترك در زندگی نیست.

 

سؤال اول: آیا یك هدف مشترك را در زندگی دنبال می كنید؟اهمیت این سؤال در چیست و چرا تا این حد مهم است؟ بگذارید آن را به گونه ای بهتر طرح كنیم. اگر 20 تا 30 سال از ازدواج شما می‏گذرد تمام این مدت چه طرح و برنامه ای برای زندگی خود داشته اید؟ چرا كه طی این سالها، مدت زمان طولانی برای با هم بودن و زندگی كردن در كنار یكدیگر داشته اید. برنامه هایی نظیر: مسافرت، غذا خوردن و پیاده روی با یكدیگر؟ آیا چیزی فراتر از آن، شما نیاز به چیزی عمیق تر و پر معناتر دارید و آن چیزی جز یك هدف مشترك در زندگی نیست.
همانگونه كه می دانید در هر ازدواج با دو رویداد اجتناب ناپذیر مواجه می شویم اینكه زوجین همراه با یكدیگر به رشد و ترقی می رسند یا جدای از یكدیگر. آمار نشان می دهد كه 50 درصد جدای از یكدیگر مسیر رشد و كمال را طی ‏می‏كنند. این به آن معناست كه آنها در ظاهر در كنار یكدیگر زندگی می كنند، اما در واقع جدای از یكدیگرند و در دنیایی جدا از دنیای دیگری به سر می برند.
برای یك ازدواج موفق همواره باید این سه نكته را در نظر داشته باشید: 1- در زندگی به دنبال چه هستید؟ 2- از زندگی چه می خواهید و خواسته هایتان در زندگی چیست؟ 3- با شخصی ازدواج كنید كه خواسته هایش در زندگی با شما مشترك است.
سوال دوم: آیا می توان به راحتی و با امنیت خاطر احساسات و عقید خود را با این فرد مطرح كرد؟این سوال دربرگیرنده نوع ارتباط شماست. اما منظور از آسودگی و امنیت خاطر چیست؟ امنیت خاطر یعنی اینكه شما به راحتی و فارغ از هر گونه اضطراب و استرسی بتوانید با فرد مورد نظرتان به بحث و گفتگو بنشینید و نظریات خود را مطرح كنید. همانطور كه می دانید اساس و پایه یك ارتباط خوب و موفق اعتماد و اطمینان است. اعتماد و اطمینان از اینكه با بیان احساسات و نظریات خود او شما را مؤاخذه نمی كند و مورد تمسخر و توهین او واقع نمی شوید. این فاكتورها مشخص كننده خصوصیات اخلاقی فرد مورد نظر است و نشان می دهد كه آیا این فرد به دیگران توهین می‏كند یا نه. اگر فرد مورد نظر شما چنین خصوصیت اخلاقی را داراست، بهتر است هر چه زودتر او و زندگی مشترك با او را فراموش كنید؛ زیرا در كنار چنین فردی نه تنها نظریات خود را بیان نمی كنید بلكه از ابراز احساسات و عقاید خو نیز می ترسید. بنابراین با خود روراست باشید و مطمئن شوید كه می توانید به راحتی احساسات خود را با این شخص در میان بگذارید یا نه.
سوال سوم: آیا او فردی مهربان و قابل احترام است؟یك فرد مهربان، كسی است كه پاك و حساس باشد و شما با تمام وجود او را دوست داشته باشید و تحسین كنید. اما چگونه می توان به این نتیجه رسید. چند سوال كه با در نظر داشتن آنها تا حدی می توان فرد مورد نظر را امتحان كرده و شخصیت او را محك زد.
آیا برای بهبود شخصیت خود تلاش می كند؟ و جدی است؟خوب و پسندیده كسی است كه همواره می كوشد تا خوب و شایسته باشد و كارهای صحیحی انجام دهد، لذا چنین فردی نه تنها مهربان و پاك است بلكه قابل احترام و تحسین نیز می باشد. 
نكته دیگر اینكه مواردی را كه برای شما مهم و پر معنا است از یاد نبرید و همواره آن را مد نظر داشته و به بررسی آنها بپردازید.
1- این فرد چگونه از وقت خود استفاده می كند؟
2- آیا او فردی مادی گراست یا نه؟ افراد مادی گرا در پی اصلاح شخصیت خویش نیستند.
به طور اساسی می توان مردم دنیا را به دو دسته تقسیم كرد:
پر تلاش كه به دنبال ترقی و پیشرفت بوده و دسته دوم افرادی راحت طلب هستند كه همواره به فكر راحتی و آسودگی خود هستند.
كسی كه تمام هدفش در زندگی كسب آسودگی و آسایش است همواره راحتی خود را در صدر همه كارها قرار داده و این راحتی را به همه چیز ترجیح می دهد. لذا با در نظر گرفتن این موارد و با دیدی باز تصمیم بگیرید.
سوال چهارم: رفتار او با دیگران چگونه است؟یكی از مهمترین مسائلی كه باعث تداوم هر گونه ارتباطی می شود توانایی در شاد كردن و خشنود ساختن طرف مقابل است. از خودتان بپرسید آیا او فردی است كه از شادی دیگران لذت می برد و برای خشنود ساختن آنها دست به هر كاری می زند یا اینكه فردی منزوی و انزوا طلب است كه همواره در خود فرو رفته و غرق در اندیشه است.
برای ارزیابی و امتحان او به موارد زیر دقت كنید:
1- برخورد او با افرادی نظیر راننده تاكسی، رفتگر شهرداری، پیشخدمت رستوران و ... كه از لحاظ اجتماعی و موقعیت شغلی در سطح بالایی نیستند چگونه است؟
2- برخورد او با خانواده اش یعنی با والدین و خواهر و برادرش چگونه است؟ آیا فردی قدردان و سپاسگزار است؟
اگر سپاسگزار از رنجها، زحمات و از خود گذشتگی هایی كه والدین برای او متحمل شده اند نباشد، چگونه می توان انتظار داشت كه به خاطر كاری از شما تشكر كند.
3- آیا او فردی است خبرچین كه به بدگویی و شایعه پراكنی در مورد دیگران بپردازد؟ كسی كه در مورد دیگران بدگویی می كند، نمی تواند دیگران را دوست بدارد و از صمیم قلب به آنها عشق بورزد. سرانجام اینكه مطمئن باشید كسی كه دیگران را ناچیز می شمارد و به دیده تحقیر به آنها می نگرد در نهایت با شما هم همانگونه رفتار می كند.
سوال پنجم: آیا در اخلاق و رفتار او اشكال و ایرادی می بینید كه آرزوی اصلاح آن را بعد از ازدواج دارید؟بسیاری از مردم این اشتباه را می كنند و ناآگاهانه تن به ازدواج می دهند با این امید و آرزو كه بعد از ازدواج فرد مورد نظر را اصلاح می كنند و رفتار و اخلاقش را تغییر می دهند. اما این فكر و عقیده كاملاً اشتباه است. انتظار اینكه شخص بعد از ازدواج تغییر كند انتظاری دور از ذهن است چرا كه ممكن است پس از ازدواج وضعیت بدتر و وخیم تر هم بشود. بنابراین اگر خصوصیات اخلاقی فرد را اینگونه كه هست نمی پذیرید، ازدواج با او را فراموش كنید.
سخن آخر اینكه دیدار و ملاقات چنانچه به نظر می رسد سخت و مشكل نیست. تنها لازم است كمی بیشتر فكر كنید و كمتر دستخوش احساسات و عواطف شوید. بهتر است واقع بینانه عمل كنید و در مورد مسائلی مهم، سوالاتی را مطرح كنید. عاشق شدن و عشق ورزیدن احساسی مقدس است. اما برای ازداوج باید تمام زوایا را در نظر داشت. هیچ كس نمی خواهد بعد از ازدواج هنگامی كه حلقه ازدواج را در دست می بیند، به خاطر انتخاب غلط و تصمیم گیری اشتباه با كوله باری از غم و اندوه روبرو شود و تا آخر عمر نادم و پشیمان باشد.

 


[ شنبه 4 خرداد 1392 ] [ 05:44 ب.ظ ] [ Alireza ]
.: Weblog Themes By loveghaleb.ir :.

درباره وبلاگ

عشق............عشق..............عشق
عشق............عشق..............عشق
زیباترین کلمه زیباترین گفتار عشق است
شماره تماس بامن:09309973709
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

داستان های عاشقانه

لگوی سایت

داستان های عاشقانه

بایک کلیک ما را در گوگل محبوب کنید